AKİF MANAF’I TEHDİT EDEN ADAMA 4 YIL HAPİS!

Yoga uzmanı Akif Manaf,  kendisine karşı hakaret ve tehdit suçlarını işlediği gerekçesi ile Ülkü Başer hakkında “hakaret ve tehdit” suçlamaları ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda soruşturma başlattı.

Yoga Academy eski yöneticisi ve eğitmeni olan Ülkü Başer, 2015 yılında Ankara’da görülen bir dava sırasında mahkeme koridorlarında Akif Manaf’ın yüzüne karşı pekçok tanığın önünde ağır hakaret ve tehditlerde bulunmuştu.

2014 yılında Akif Manaf’ın kurucusu olduğu Yoga Academy markasını ele geçirmek için Manaf  aleyhine organize ve planlı bir şekilde yapılan karalama kampanyasında perde arkasında rol aldığı iddia edilen Ülkü Başer’in, Yoga Academy internet sitelerinin çökertilmesi ve sosyal medya hesaplarının ele geçirilmesi konularında etkin bir şekilde çalıştığı iddia edilmiş olup bu nedenle hakkında açılan soruşturma “Bilişim Suçları” kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda halen devam etmektedir.

Diğer yandan Ülkü Başer 2015 yılında, Akif Manaf’ın avukatı Berrin Kurtukan Var’a da duruşma esnasında hakaret ve iftira içerikli söylemlerde bulunmuş ve bu söylemleri mahkeme tutanaklarına geçmişti. Bu şekilde avukatın görevini yapmasına mani olarak Akif Manaf’ın adil yargılanmasının önüne geçmeye çalışan Ülkü Başer aleyhine, “hakaret, iftira ve yargı görevinin yerine getirilmesinin engellenmesi” suçlamaları ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir diğer soruşturma daha başlatıldı.

Hakkında yürütülen soruşturmalar sonucunda Ülkü Başer, Türk Ceza Kanunu’na göre “hakaret ve tehdit” suçlarından 4 yıl hapis, “hakaret, iftira ve yargı görevinin engellenmesi” suçlarından 4 yıl hapis istemi ile yargılanabilecek.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.