Eskişehir – Odunpazarı Turu

Eskişehir & Odunpazarı

Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel turist rehberleri eşliğinde gezi
Otelde bir gece yarım pansiyon konaklama
Bir sabah kahvaltısı ve bir akşam yemeği
Lüks otobüsler ile ulaşım ve programda belirtilen çevre gezileri
Etstur otobüs içi ikramları
Seyahat sırasında doğabilecek aksilik ve kazalar için bireysel sigorta paketi
Turizm sigortası (Yasa tarafından mecburi kılınan, şahısları değil satın alınan turu güvence altına alan sigorta paketi )
Rehberlik ücretleri
Otoparklar

NOT: Gezi sırasında yanlış kimlik beyanından doğabilecek her türlü maddi ve manevi yükümlülük misafire aittir. Kullanılmayan hizmetlerin sonrasında iadesi maalesef mümkün değildir.

1.GÜN Eskişehir, Tülomsaş Fabrikası, Odunpazarı, Osmanlı Evi Müzesi, Atlıhan Tarihi Çarşısı, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Haller Gençlik MerkeziGezimiz 07.00’de Yenibosna Kültür Üniversitesi Otoparkı’ndan , 07.45’te Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı), 08.30’da Hasanpaşa Yeni Salıpazarı Otoparkı’ndan hareketle başlıyor. Yolda vereceğimiz molalar sonrasında Adapazarı-Pamukova-Bozüyük güzergahından Eskişehir’e varıyoruz. Gezimiz 1894 Yılında temelleri atılan Tülomsaş Fabrikası ile başlıyor. Sonrasında öğle yemeğimiz için verilen serbest zamanda rehberimiz tarafından önerilecek börekçilerde çiğ börek leziz bir mola oluyor. Ardından Osmanlı Dönemi’nde kalma evleri ile meşhur olan Odunpazarı’nda Osmanlı Evi Müzesi, Atlıhan Tarihi Çarşısı, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ve Haller Gençlik Merkezi keşif duraklarımız. 1930’lu yıllarda yapılmış yaş meyve sebze hal binasının yenilenen yüzünü görebileceğiniz Tepebaşı Sahnesi Tiyatro Salonu’nun bulunduğu merkezde çay kahve molası verdiğimizde, meşhur su muhallebisinin tadına mutlaka bakmalısınız. Daha sonra hareket ile otelimize varıyoruz.
2. GÜN Kurşunlu Külliyesi, Eskişehir Mevlihanesi, Kentpark, Porsuk Nehri, Cumhuriyet Eserleri Müzesi, Karikatür Müzesi, Yunus Emre TürbesiOtelde yapılan zengin açık büfe sabah kahvaltısının ardından eşyalarımızı alarak otelimizden ayrılıyoruz. Eskişehir Mevlihanesi ilk durağımız. Gezerken fonda çalan ney ile yaptığımız gezi sonrası Kentpark’a hareket ediyoruz. İskeleden Eskişehir’e özel Esbot’lara binerek Porsuk Nehri’nde bir gezinti yapıyoruz. Keyif alacağınıza inandığımız gezi sonrası Cumhuriyet Eserleri Müzesi bizi bekliyor. Cumhuriyet Dönemi’nin en eski binalarından olan müzede, Atatürk’e ait fotoğraf ve eşyalar başta olmak üzere; Yavuz Kruvazörü, Muavenet-i Milliye, Nusret Mayın Gemisi, Alemdar Kurtarma Gemisi, Sütlüce Bandırma Vapuru ve Savarona gemilerinin maketlerinin bulunduğu sergiyi dolaşırken geçmişe yolculuk yapıyor, Cumhuriyet’in nasıl kurulduğunu tekrar yaşıyoruz. İçerisinde farklı geçmişlerden ve günümüzden eserlerin sergilendiği Karikatür Müzesi’ni gezdikten sonra, öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Mihalıççık İlçesi’ne hareket ediyoruz. Etstur otobüsleri ile yapılan keyifli yolculuk sonrası Türk ve Dünya Edebiyatı’nın en önemli şahsiyetlerinden olan Yunus Emre Türbesi ve Dergâhı’na varıyoruz. Gezi sonrasında 4 saat sürecek İstanbul yolculuğu başlıyor. İstanbul’a varışın ardından gezimiz sona eriyor.
DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 12.10.2015 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.

Kaynak: Etstur

You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.