Film Analiz ve Haberleri

Geçmiş yıllardan bugünümüze kadar sinema, film ve diziler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumundadır. Her geçen gün yeni diziler ve eşsiz sinema filmleri türemektedir. Bu film ve dizilerin aşırı şekilde üretilmesinden dolayı dizilerin çekiciliği ve kalite boyutları çok farklılıklar göstermektedir.  Bu yüzden dolayı film sektöründe bir rekabet doğuyor. Bu rekabet ile aralarında en iyileri seçmek zor bir hal alıyor.

Artık izleyici bir filmi izlemek için öncesinden bilgi sahibi olmak istemektedir. Yani artık film analiz ve haberleri ile izlemek istedikleri filmlerin ne kadar etkileyici ve ilgi çekici olduğu hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar. Dizi haberleri ile de izleyiciyi bir şekilde kendine çekmeyi başarabilen bu sektör önüne geçilmez bir hâl almaktadır.

Aynı konu diziler içinde geçerlidir. Dizi analizleri ile Türkiye, dünyada en çok televizyon izleyen ülkelerden birisi durumundadır. Son verilere göre günde ortalama 5-6 saatimizi televizyon karşısında geçiriyoruz. Bunu asıl sebepleri ise 2,5 saati bulan diziler, dizi öncesinde 30 dakika ekrana gelen özet bölümler, cumartesi ve Pazar günleri tekrar üstüne tekrar edilenler derken sektör el birliği ile kendi ipini kendi çekti.

Yüksek erişim nedeniyle de televizyon hâlâ sektörün itici gücü. Televizyonun tüm mecralar arasında reklamlardan aldığı kâr ise son yıllarda küçülse de %51 seviyelerindedir. Bunun bilincinde olmamıza rağmen ekran hâlâ ekran başında olmamız bu yüzdeyi zirveye sürüklemeye mahkum durumundadır.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.