Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler hiçbir zaman son bulmaz. Her zaman gezilecek yerler mevcuttur. Asıl mesele keşfederken ruhunuzun huzur bulduğu yerlerin gidebilmek. Belki artık İstanbulda gezilecek yerler arasında bu çeşit yerler eskisi kadar kalmamış olabilir ama bildiğiniz gibi Türkiye, İstanbul’la sınırlı değil.
Anadolu’nun bir çok yerinde her adımında size huzura kavuşturacak doğal ve kültürel yerler var. Ege’ye ve Akdeniz’e indiğinizde her adımınızda harika koylara ulaşmak mümkün. Özellikle Muğla’da Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi fazlaca yerli ve yabancı turist çeken yerlerin aksine çok fazla bilinmeyen ve güzelliğini sürekli olarak koruyan yerler mevcut. Bunlardan biri de Akyaka. Akyaka hem yaz hem de kış güzelliğini koruyan bir yer. Tam olarak bir tatil beldesi sayılmaz. İş tamamen o noktaya gelmiş değil çünkü çok fazla bilinmiyor ve bu sebepten dolayı da çok güzel bir yer. Solundan akan buz gibi azmak çayı denizle birleşiyor.

Sürekli olarak berrak ve temiz bir denize sahip bir plajı var. Akyaka’da göreceğiniz çoğu turist aslında Akayaka’nın yerlisidir. Çünkü birçok yabancı turist, özellikle Almanlar belli bir yaştan sonra gelip Akyaka’ya yerleşiyorlar. Zaten ev kiraları da çok ama çok ucuz olan Akyaka da bir tatil beldesinde aradığınızdan fazlasını bulabilirsiniz. Seyahat rehberi bir tanıdığınıza Akyaka’dan bahsettiğinizde yerden göğe kadar övecektir. Ruhunuz doğadan besleniyorsa, onu Akyaka’da sonsuz bir doyuma ulaştırabilirsiniz.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.