İtfaiye ve Meb Oyunları

itfaiye

Çocuklarımız bizim için değerli ve bir o kadarda gelişimleri açısından sorumlu olduğumuz varlıklarımız. Onların gelişen teknoloji ile erkenden tanışması ve zamanlarını akıllı kullanması noktasında biz ebeveynlere oldukça fazla iş düşmekte. Zaman kullanımı, ödüllendirme, kişisel gelişimi ve internetin zararlı yönlerinden korunması açısında da Milli Eğitim tarafından da uygun görülen bazı meb oyunları onların gelişimi açısından pek mühimdir. Bu oyunlar çocuğun zeka gelişimine, hayal dünyasının gelişmesine, el becerisi ve akıl yürütme kabiliyetlerine fayda sağlamaktadır.

Özellikle bilgisayar ortamında indirmeden flaş oyun olarak oynanan ve hiç bir ücret gerektirmeyen bu oyunlardan bir kaçını sizin gözetiminde hatta çocuğunuzla birlikte oynamanız için değerlendirdik. Flaş oyunlar içinde yer alan beceri kazandıran oyun kategorisinde değerlendirilen itfaiye oyunları çocuğun her parkuru geçip yeni bir parkura gelerek istenen görevi yerine getirmesi şeklinde ilerliyor. Oyunda cesur bir itfaiyeci olan İtfaiyeci Sam’a can veren ve onu yönlendirerek görevi tamamlamasını sağlayan çocuk oldukça fazla keyif alıyor.

İtfaiyeci sam bir çizgi film kahramanı olup çocukların severek izledikleri bir çizgi film olması nedeni ile onlara itfaiyecilik mesleğinin inceliklerini, yardımlaşmanın önemini anlatıyor olması çocuğun gelişimi açısından önem arz etmekte. Bu çizgi filmden yola çıkılarak hazırlanan oyunda da aynı görevi çocuğunuz üstlenmiş oluyor. Bu sorumluluk duygusu ile yangın anonsu alarak hızlı bir şekilde arabasına binip yangın yerine ulaşmaya çalışır. Yol sırasında önüne çıkan engellere karşı dikkatli olup bu bu alanlardan kaçarak yol almanız gerekiyor, bu engeller sizi yavaşlatıp yangın yerine geç kalınmasına ve sürenizin bitmesine neden oluyor. itfaiyeci Sam yolda devam ederken karşısına çıkan insanlar olacak, bu insanlardan size verecekleri şeyleri almanız gerekiyor yavaşlayıp kaldırım o kısmına geçerek durup boşluk tuşuna basarak görevi tamamlayıp hemen yola koyulmanız gerekiyor. Süre kısıtlamalı bir oyun olduğu için burada önemli olan süreyi en dikkatli şekilde kullanmanızdır.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.