Katlanır ve Mafsallı Tente

Bahçeli evlerde bahçe kullanımının artırılması için genellikle çardaklar kullanılır. Pergole ile üzeri kapatılan çardaklar özellikle yaz ayları için hem serinlik hem de güneşten korunma sunar. Pergoleler kullanım alanına göre farklı malzemelerden üretilebilir. Genellikle ahşap malzemenin tercih edildiği pergolelerde metal ve tenteli sistemler de kullanılabilir. Pergoleler ev giriş ve teraslarda da oldukça şık görünümler sunmaktadır.

Gölgeleme sistemleri arasında günümüzde en çok tercih edilenler tentelerdir. Katlanabilir yapısı ile dikkat çeken tenteler kolay ve etkili kullanıma sahiptir. Katlanır tente sistemlerinde kullanılacak olan alanın açık alan ya da kapalı alan olması artık önemsiz hale geldi. Çünkü katlanır tente sistemleri açılabilir çatı olarak da kullanılabilmektedir.

Katlanabilir tentelerden olan mafsallı tenteler çift taraflı açılabilen yapısı ile daha büyük kullanım alanı sunmaktadır. Çay bahçesi gibi kamuya açık alanlarda daha çok tercih edilen mafsallı tenteler dayanıklı yapısı ile ülkemizdeki rüzgârların tamamına dayanabilmektedir. Ortada yer alan metal direklerden destek alana mafsallı tentenin bir tarafı açıkken diğer tarafı kapalı tutulabilir.

Katlanır tente sistemlerinin bir diğer elemanı ise kasetli tentelerdir. Kasetli tenteler duvar gibi alanlara monte edilerek kolay kullanım sağlar. İsteğe bağlı olarak elektrik motoru ya da manuel olarak kontrol edilebilen kasetli tenteler evlerde ve dükkânlarda kullanılabilir.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.