Kaz Dağları Yoga Festivali

KAZ DAĞLARI

YOGA FESTİVALİ

23-24 Nisan Haftasonu

Ramada Resort Kazdağları Thermal & SPA Hotel

 

Her ay doğal yörelerde gerçekleşen Uluslararası Yoga Festivali’nin bu ayki adresi, oksijeni ve bol Prana’sı (yaşam enerjisi) ile ünlü Kazdağları. Yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce katılımcı, 23-24 nisan tarihlerinde YOGA, SAĞLIK & SPOR dolu bir haftasonu için Kazdağları’na gidiyor. Festivali organize edenler Uluslararası Yoga Federasyonu ve Yoga Academy.

Bu ayki slogan “Yoga Festivali’nde İkinci Baharı Yaşa”. Hayatı hep bahar tazeliğinde karşıla. Baharın en güzel günlerinde, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda gerçekleşecek etkinlikle, içimizdeki taptaze çocuğu keşfetmek de mümkün. Organizasyona ister 7’den 70’e ailece katılmak, ister özgürce tek başına takılmak imkanı var.

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı – Büyük Üstad Akif Manaf festivalde 4 ana Çakra (enerji merkezi) çalışmasına önderlik edecek. Aynı zamanda interaktif söyleşi “Tüm Sorulara Cevaplar” ile kişisel gelişimin fizik ve metafizik yönlerine kapı açacak. Biyoenerji, Nefes, Meditasyon ve Gevşeme çalışmalarının da yer alacağı organizasyon Yoga koreografileri ve Yoga Ateşi – dans gösterileri ile dolu dolu bir program sunuyor.

Festival, Ramada Resort Kazdağları Thermal & SPA Hotel evsahipliğinde yapılıyor. Açık büfe sağlıklı brunchlar ve akşam yemeği eşliğinde. Ege’nin berrak denizi ve Güre’nin termal suları ile kendinizi şımartabilir, Kazdağları’nın eşsiz doğası ve bol oksijeni ile ruhunuzdaki dinginliğe ulaşabilirsiniz.

 

 ORİJİNAL YOGA SİSTEMİ’NİN FAYDALARI – ayın metni

 

Kazdağları’nda gerçekleşecek festivalimizde, bol oksijenli doğal ortamda uygulanacak doğru nefes alıp verme çalışmalarının faydaları nelerdir?

 

Orijinal Yoga Sistemi çok boyutlu & evrensel kendini geliştirme yöntembilimidir. Vücut, zihin ve ruhun mükemmel uyumunu sağlar. Çalışmalar Pranayama – Nefes Sanatı yani nefes ve enerjinin kontrolü ile başlar.  Böylece yaşam enerjisinin bedende artması ve depolanması sağlanır.

 

Orijinal Yoga Sistemi’nde uygulanan Nefes çalışmalarının faydaları:

Fiziksel Faydaları

Organizmanın sağlığını koruma, Dolaşım sistemini geliştirme, Kanı temizleme, Akciğerleri & kalbi güçlendirme, Alveolları canlandırma, Kan basıncını düzenleme, Sinir sistemini düzenleme, Sindirim ve boşaltımın sağlığı, Beyin hücrelerini canlandırma, Solunum rahatsızlıklarını giderme, Enfeksiyonlara direnci artırma, Toksinler attırma, Metabolizmayı geliştirme,Bağışıklık sistemini güçlendirme

Zihinsel Faydaları

Gerginlik, asabiyet, depresyonu giderme, Duyguları, düşünceleri sakinleştirme, İçsel dengeyi geliştirme, Konsantrasyonu, zihinsel gücü artırma, İçsel huzur kazandırma, Farkındalık, zeka ve irade gücü geliştirme,

Enerjisel Faydaları

Enerji kanallarını temizleme, akımlarını güçlendirme, alanını genişletme, Çakra merkezleri arındırma, aktifleştirme, Bilinci genişletme

 

 

Festival Programı  :
23-24 Nisan  2 gün 1 gece.

Çalışmalar: 

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Büyük Üstad Akif Manaf yönetiminde,
23  Nisan Cumartesi
11.00 – Muladhara (kök) Çakra çalıştırma – Özgüvenin geliştirilmesi
12.30 – Kahvaltı
14.30 – Biyoenerji Teknikleri
15.30 – Nefes Teknikleri
17.00 – Svadhisthana (pelvis) Çakra çalıştırma – Yaratıcılığın geliştirilmesi 

18.45 – Akşam Yemeği
19.45 – Yoga Ateşi – Dans Gösterileri
20.00 – Tüm Sorulara Cevaplar- Büyük Üstad ile interaktif söyleşi

24 Nisan Pazar
08.00 – Manipura (Karın) Çakra çalıştırma – Kararlılığın geliştirilmesi
09.30 – Kahvaltı

12.30 – Meditasyon
13.30 – Gevşeme Teknikleri
15.00 – Anahata (Göğüs) Çakra çalıştırma – Sevginin geliştirilmesi


info@yogaacademy.com.tr

T. 0 212 243 96 42 – 0 533 251 75 83

 

Ayrıntılı Bilgi için:

YOGA ACADEMY HALKLA İLİŞKİLER

 

Elçin Erener                                             

Yoga Eğitmeni

Yoga Academy

Gsm: 0532 284 17 90     Tel: 0212 243 96 42

elcinerener@yogaacademy.com.tr     

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.