KEMER’DE YAĞMUR YOGASI

Yağmur Yogası 2

Antalya’nın Kemer ilçesinde 19-22 mayıs tarihlerinde 300’den fazla katılımcı ile gerçekleşen Uluslararası Yoga Festivali’nin son gününde sağanak yağış ve dolu vardı. Yerli ve yabancı turistlerden oluşan kalabalık Yoga severler Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf ile sağanak yağışa aldırmadan 1,5 saat Yoga yaptı.

Sağanak yağmur altında Yoga ile bir ilke imza atıldı. Uluslararası Yoga Festivali’nde dünyada ilk defa yağmur Yogası yapıldı. Yoga severler çalışmaya neşe içinde katıldı. Festival’in tamamlayıcı son çalışmasında ise yağmur yağmaya başladı. Katılımcılar pes etmedi yağmura meydan okudu. Yağmur da pes etmedi doluya döndü. Büyük Üstad Akif Manaf önderliğinde yağmur ve dolunun altında coşku  içinde yağmur Yogası yapıldı.

Aynı zamanda Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı ve Festival’in düzenleyicisi Akif Manaf açıklamasında: “Yağmurun da arındırıcı etkisi var. Hem Yoga hem yağmur ile iki kat etki alındı. Yağmur Yoganın etkisini  artırdı.  Yoga çalışması sırasında tüm negatif enerjiler, düşünceler, duygular atılır. Yağan yağmur da ayrıca bu negatiflerin tüm vücudumuzdan yıkanıp atılmasını hızlandırdı. Tam bir arınma sağlanmıştır. Büyük bir neşe içinde çalışma tamamlandı ” dedi.

Yağmur Yogası yeni bir Yoga türü müdür sorularını da akla getirdi, Sn. Akif Manaf ise yaptığı açıklamada: “Yoga her zaman aslına uygun, orijinal şekilde uygulanmalıdır. Bu nedenle Orijinal Yoga Sistemi uyguluyoruz. Yağmurdan veya başka arındırıcı koşullardan ise Yoganın etkisini artırmak üzere faydalanılabilir. Aslında Yoga bütün koşullardan olumlu etkilenmemizi ve dirençli olmamızı sağlar. Yoga her zaman orijinaldir ve her koşulda sağlığa büyük etkileri olan bir spor, bir yöntembilimdir” dedi.

Beydağları’nın eteklerinde deniz ve dağ manzaralı Rixos Premium Tekirova oteldeki Festival’de Yoga severler 4 gün boyunca  yemyeşil çimlerde, şelale sesi, kuş cıvıltıları, deniz, güneş, yağmur ve dolu eşliğinde Yoganın, hayatın ve doğanın tadını çıkardı. Festivalde coşku vardı.

 

Bülten İletişim:

Elçin Erener – 0532 284 17 90

Yoga Antrenörü

Yoga Academy

YOGA ACADEMY HALKLA İLİŞKİLER

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.