Kredi Hesaplama

Günümüzde artan kredi kartı harcamaları ile birçok alanda maliyet olarak ödeme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu ödeme ve harcamalar ile kredi kartı faiz işlemleri değişiklik göstermektedir. Harcama türüne göre belirlenen taksitli işlemler, para çekme işlemleri, avans nakitler vb. durumlar için kredi kartı üzerinden yapılan işlemlerin kontrolü ve takibi sağlanmalıdır. Bunun için kredinizin olduğu bankanın internet bankacılığına, bireysel işlemlerine, mobil bankacılığına ya da banka şubesine giderek hesap dökümünün aylık olarak adresinize gönderiminin talimatını verebilirsiniz.

Kredi hesaplama işlemlerinde ay sonu yapılan harcamaların ve ödemelerin toplam tutarı hesaplanır aynı zamanda eklenen faizleri gösteren bir çizelge hazırlanmaktadır. Bu işlemleri gerçekleştirirken aynı zamanda bankacılık işlemleri üzerinden de harcama ve ödemelerin hesabını yapıp toplamı size gösteren hesap cetveli mevcuttur. Bireysel internet bankacılığı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel bankacılık için bankanızın internet sitesi üzerinden kolaylıkla üye olabilirsiniz.

Kredi notu ile belli oranda ödeme işlemlerini gerçekleştirerek, gecikmelerin az olduğu banka kullanıcılarında kart limitinin yükseltilmesi için alacağı kredi notları önemlidir. Kredi notu yüksek olan kullanıcılar için banka tarafından ek bonus ve puanlar gönderilmektedir. Bu ek bonusu ve puanları alışverişlerinizde ve herhangi bir elektronik cihaz almanız için yardımcı ve destekçi olması açısından kolaylık sağlayacaktır. Kredi notu öğrenme için mobil bankacılık, internet bankacılığı ve bireysel bankacılık ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.