Londra Turu (Yılbaşı Özel) – 2016

Londra Turu

Fiyata Dahil Hizmetler

– Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
– Havaalanı Vergileri
– Belirtilen Otellerde Konaklama – Oda Kahvaltı
– Alan – Otel / Otel – Alan Transferleri

– Panaromik Şehir Turları
– Rehberlik Hizmetleri
– Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

– Yurtdışı Çıkış Harcı
– Vize Ücreti
– Kişisel Harcamalar
– Ekstra Turlar
– Seyahat Sağlık Sigortası (Opsiyonel) 20,00 EUR (0-70 yaş) 40,00 EUR (70-100 yaş)

Tur Programı

1. Gün İstanbul – Londra

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 06:30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Saat 09:30’da Türk Havayollarına ait TK 1963 sefer sayılı uçağıyla Londra’ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 11:35’de Londra’ya varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panoramik Londra şehir turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biri olan Londra yaklaşık 8 milyon nüfusuyla AB’nin en kalabalık ikinci şehridir. Tam bir kozmopolit şehir olan Londra’da 300’den fazla farklı dil konuşulmaktadır. Uluslararası turizmin kesişme noktası olan Londra dünyanın en kalabalık hava trafiğine sahip şehirdir. 2000 yıl önce Romalılar tarafından kurulan Londra’da günümüze kadar gelen ve tarihe ışık tutan birçok önemli müze ve eser bulunmaktadır. Londra panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında Parlamento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Westminister Köprüsü ve Manastırı, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, Hyde Park, Buckingham Sarayı, Oxford ve Regent alışveriş caddeleri, Thames Nehri ve Londra’nın karekteristik mimari özelliğini yansıtan çok sayıda muhteşem yapı bulunmaktadır. Panoramik turumuzun sonunda 3 gece konaklayacağımız otelimize transfer ve serbest zaman. Hoş geldin 2016, tüm misafirlerimizin yeni yılını en içten dileklerimizle kutlarız. Geceleme Londra’daki otelimizde.

2. Gün Londra

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Alışveriş, gezme ve dinlenme imkanı. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Oxford ve Stonehenge gezisine (90£ ) katılabilir. Dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Oxford kentinin tarihi 8.yy’a kadar uzanmaktadır. Oxford gezimizin ardından yolumuza Stonehenge’e doğru devam ediyoruz. Astroloji, astronomi, geometri, meteoroloji ve birçok bilimle ilişkilendirilen antik ve gizemli bölge Stonahange gezimizin ardından özel aracımızla Londra’ya geri dönüyoruz. Geceleme Londra’daki otelimizde. Oxford ve Stonahenge Turu : 90£ Pound (Kişi Başı)

3. Gün Londra

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği London Eye & Madam Tussauds Müzesi (90£) turuna katılma imkanı. Dünyanın dört köşesinde şubeleri de bulunan Madame Tussauds Müzesi’nde dünyaca ünlü kişilerin balmumundan yapılan ve görenleri hayrete düşürecek kadar gerçekçi heykelleri sergilenmektedir. Müze ziyaretimizin ardından muhteşem Londra manzarasına tanıklık edebileceğimiz ve Londra’nın simgelerinden biri olan dönme dolap London Eye’a bineceğiz. Tur bitiminde özel aracımızla otelimize transfer ve serbest zaman. . Dileyen misafirlerimiz için akşam satlerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gece Tekne ile Thames Nehri turuna (45 £) katılma imkanı. Yaklaşık 1 saat sürecek olan bu turda Londra’yı farklı ve en güzel açılarından biri yoluyla tanıma fırsatımız olacak. Geceleme otelimizde. London Eye & Madam Tussauds Müzesi Turu : 90 £ Pound (Kişi Başı) – Thames Nehri Turu 40 £ Pound

4. Gün Londra – İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayollarına ait TK1964 sefer sayılı uçağı ile saat 11:55’te İstanbul’a hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından saat 17:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle.

Ulaşım Kalkış Noktaları
İstanbul – Londra
Londra – İstanbul

Açıklamalar

• Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
• Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
• Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
• Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
• Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına , müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir .
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
• Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır.
• 3 kişilik odalar , otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
• Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve , kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
• T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
• Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur.
• Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak , minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 Aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
• Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
• T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
• Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
• Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
Not : Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.