Mantar Bariyer

Şehir trafiğinin önemli noktalarında araçların yavaşlatılması ve araç geçiş kontrolü için bariyer sistemleri kullanılır. Kontrollü geçişin sağlanmasında büyük önem taşıyan bariyer ve hız kesici sistemler genellikle zeminin alt kısmına monte edilerek kumanda ile kontrol edilir.

Belirli saatlerde araç geçişine kapatılması gereken caddeler için genellikle mantar bariyer kullanılır. Mantar bariyerler kolay Kullanıma sahip olması ve caddenin araç trafiğine açılmasını hızlı bir şekilde sağlaması hasebiyle belediyeler tarafından çokça tercih edilir. Bireysel olarak pek tercih edilmeyen mantar bariyerler asfalt ya da beton zemine gömülerek kullanıldığı için yüksek maliyetler çıkarmaktadır. Bireysel olarak daha çok kollu bariyerler kullanılmaktadır. Kollu bariyerler kolay kurulumu ve düşük fiyatlarıyla genellikle site güvenlikleri ve özel otoparklarda tercih edilmektedir. Mekanizma kısmının bulunduğu bir kutu ve uzun bir koldan oluşan kollu bariyer elektrik sistemi ile kolayca kumanda edilmektedir. Road blocker sağlam yapısı ile kamusal hizmet için tercih edilmektedir.  Genellikle kamu memurlarının ve polislerin kumanda ederek kullandığı road blockerler araçların durdurulmasında oldukça etkilidir. Herhangi bir çarpışma anında beton bir duvardan çok daha güçlü bir etki gösteren road blocker Kazadan sonra hiçbir şey olmamış gibi kullanılabilir.

Bireysel alanlarının korunmasında tel örgüler de oldukça etkilidir. Spor alanları, site çevreleri ve ev çevrelerinde kullanılan tel örgüler hem alanın belirli olmasında etkilidir hem de hırsızlık olaylarına karşı caydırıcı etkiye sahiptir.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.