Mavi Yolculuk Marmaris – Fethiye – Marmaris

Marmaris

Ziyaret Edilecek Yerler

Ekincik Körfezi
Dalyan
Batık Hamam
Tersane Adası
Kızılada
Fethiye
Göcek Körfezi
Yassıca Adaları
Bedri Rahmi Koyu
Sarsala

Ulaşım: Barbaros Yachting İle

Fiyata Dahil Hizmetler

– Belirtilen Gemide Konaklama – (Tam Pansiyon Konaklama)
– Programda Belirtilen Yemekler – (Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği, Beş çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği dahildir. Yemek esnasında su ücretsiz olarak verilir. Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.)

– Liman ve Havaalanı Vergileri
– Yakıt Harcı – (Dizel ve benzin giderleri fiyata dâhildir.)
– Gemi Seyahat Sigortası – (Yat sigortası dahildir. Kişisel seyahat sigortanızı ayrıca yaptırmanızı tavsiye ederiz.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

– Kişisel Harcamalar
– Ekstra Turlar
– Transferler
– Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Programı

1. Gün Marmaris
Saat 15.30’dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Marmaris Limanı’nda yapılır. Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Marmaris ayrıca büyük bir yat limanına sahiptir.
2. Gün Ekincik Körfezi – Dalyan
Kahvaltıdan sonra tur programı ve tekne hakkında temel bilgiler verilir. Ekincik Körfezi’ne doğru seyre başlanır. Buradan opsiyonel olarak düzenlenen Dalyan turuna katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Ekincik Körfezi’nde yapılır.
3. Gün Batık Hamam – Tersane Adası – Kızılada
Deniz sakinken geçilmesi gereken, dalgaları ile ünlü Dişibilmez ve Kurtoğlu Burunları nedeniyle diğer günlere nazaran sabah çok erken yola çıkılır ve dünyaca ünlü Göcek Körfezi’ne ulaşılır. Batık Hamam’da sabah kahvaltısı ve yüzme molası verilir. Burası denize gömülü muhteşem eski bir hamamdan dolayı aynı zamanda Kleopatra veya Batık Hamam koyu diye de bilinir. Daha sonra Tersane Adası’na doğru hareket edilir. Akşam yemeği ve geceleme Kızılada’da yapılır.
4. Gün Fethiye
Sabah Fethiye Liman’ına giriş yapılır. Antik çağda Telmessos olarak adlandırılan Fethiye, Likya Uygarlığı’nın Karia ile birlikte batıdaki en önemli şehriydi. Şehir kâhinleriyle ünlüydü. Misafirlerimize Fethiye’de opsiyonel olarak safari turu sunuyoruz. Tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Samanlık Koy’unda öğle yemeği yiyip yüzebilirler. Teknemiz saat 16:00’dan sonra Ece Saray Marina’da akşam yemeği ve gecelemek için demirleyecektir.
5. Gün Göcek Körfezi – Yassıca Adaları
Kahvaltıdan sonra Göcek Körfezi’ne hareket edilir. Birbirinden güzel doğa harikası adaların arasında seyrederek Yassıca Adası’na demir atılır. Öğle yemeği bu güzel takımadalarda yenir. Bu masmavi sularda yüzmek, dalış yapmak misafirlerimize tavsiye edeceğimiz başlıca aktivitelerdendir. Akşam yemeği ve geceleme Göcek koylarında yapılır.
6. Gün Bedri Rahmi Koyu – Sarsala – Ağa Limanı
Kahvaltıdan sonra Mavi Yolculuk kültürünün önemli figürlerinden, ressam Bedri Rahmi’nin ismini taşıyan koya varılır. Daha sonra Sarsala Koyu’na demirlenir. Öğle yemeğinden önce Ağa Limanı’na varılır. Geceleme bu şirin limanda yapılır.
7. Gün Kumlubuk Koyu – Cennet Adası – Marmaris
Kahvaltıdan sonra Kumlubük Koyu’na doğru yola çıkılır. Burada yemek ve yüzme molası verilir. Beş çayı için Cennet Adası’na demirlenir. Cennet Adası, turumuzun yüzme molası için son durağı olacaktır. Geceleme için Marmaris Limanı’na saat 16.00’dan itibaren giriş yapılır. Arzu eden konuklarımız Marmaris’i gezebilir ve gece hayatını yaşayabilir.
8. Gün Marmaris
Kahvaltıdan sonra 10.30’a kadar tekneden ayrılabilirsiniz. Barbaros Yatçılık, deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.
Ulaşım Kalkış Noktaları
Marmaris Liman Hareketli
Cennet Adası – Marmaris
Açıklamalar
Tekne Tipi : Klimalı Geleneksel Ahşap Gulet (M/S)
Tekneye Biniş: Marmaris Limanı
Biniş Saati: 15:30’dan itibaren
Tekneden İniş: Marmaris Limanı
İniş Saati: Kahvaltıdan sonra sabah 10:30
Opsiyonel Kara Turları: Dalyan Caunos, Fethiye Saklıkent- Tilos, Türk Hamamı

** Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir.
** Hiç bir programda çocuklar için indirim uygulanmaz. 12 yaş altı çocuklar tekneye kabul edilmez.

Barbaros Yatçılık, deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

Liman masrafları ve çıkış işlemleri / Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları / Palamar ücretleri / Mürettebat servisi / Kullanma suyu / Temiz nevresim takımları ve banyo havlularının temini (Deniz havlusu temin edilmez.) / Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı (maske, palet, şnorkel, olta takımları v.b) / Yunan Adaları programlarında; Yabancı kara sularında, tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri, Yabancı karasularında, tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masraflar fiyatlarımıza dahildir.

Yunan Adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayak- bastı ücretleri ile Havaalanı transferleri fiyatlarımıza dahil değildir.

Yemek Menüsü
Kahvaltı: 7 öğün sabit olarak; 2 çeşit reçel, bal, tereyağı, yeşil zeytin, siyah zeytin, beyaz peynir, kaşar peyniri, yumurta, domates, salatalık, meyve, süt, limitsiz çay ve kahve.
Öğle Yemeği: 6 öğün farklı olarak; Sebzeli Tavuk, Taze Fasulye, Patlıcan Musakka, Biber Dolması, Karnıyarık, Fırında Makarna Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Salata Çeşitleri, Yoğurtlu Kızarma, Cacık, Komposto, Meyve.
Çay Saati: 7 öğün farklı olarak; Limitsiz Çay – Kahve, Bisküvi, Kek Çeşitleri, Sigara Böreği.
Akşam Yemeği: 7 öğün farklı olarak; Balık Izgara, Balık Tava, Izgara Köfte – Tavuk, Et Sote, Hindi Fileto, Fırında Tavuk. Mantar Sote, Salata Çeşitleri, Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Barbunya Pilaki, Patates Püre, Yoğurtlu Semizotu, Piyaz, Karışık Kızartma, Cacık, Garnitür, Tatlı, Meyve

You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.