Mavi Yolculuk Turu

Mavi Yolculuk Turu

Ziyaret Edilecek Yerler

Bodrum
Orak Adası
Çökertme
Yedi Adalar
İngiliz Limanı
Kleopatra Adası
Karacasöğüt
Langöz
Tuzla Koyu
Pabuç Burnu

Ulaşım: Barbaros Yachting ile

Fiyata Dahil Hizmetler

– Belirtilen Gemide Konaklama – (Tam Pansiyon Konaklama)
– Programda Belirtilen Yemekler – (Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği. Yemek esnasında su ücretsiz olarak verilir.)

– Liman ve Havaalanı Vergileri

– Yakıt Harcı – (Dizel ve benzin giderleri fiyata dâhildir.)
– Gemi Seyahat Sigortası – Yat sigortası dahildir.(Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. )
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
– Kişisel Harcamalar
– Ekstra Turlar
– Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Transferler

Tur Programı

1. Gün Bodrum

Teknelerinize saat 15.30’dan itibaren yerleşebilirsiniz. Servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Bodrum Limanı’nda yapılır.

2. Gün Orak Adası – Çökertme

Kahvaltıdan sonra tur programı ve tekne hakkında temel bilgiler verilir. Daha sonra Orak Adası’na hareket edilir. Orak Adası’nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeğinden sonra akşam yemeği ve geceleme için şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme’ye demir atılır. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirler sahilde oksijen dolu kısa bir yürüyüş yapabilirler.

3. Gün Yedi Adalar – İngiliz Limanı

Sabah kahvaltıdan önce, erken saatlerde Yedi Adalar’a doğru hareket edilir. Yedi Adalar’daki ilk durağımız Küfre Koyu ziyaret edildikten sonra Uzun Liman’a demir atılır. Daha sonra akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı’na (Değirmen Bükü) doğru hareket edilir. İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölge, yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koydan oluşur.

4. Gün Kleopatra Adası – Karacasöğüt

Sedir (Cedrae) Adası’na hareket ederek güne başlanır. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesini andırır. Akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt Köyü’ne hareket edilir. Bu şirin köy Marmaris’e yalnızca 25 km mesafededir ve dolmuşla Marmaris’e ulaşım mümkündür. Ayrıca, Marmaris veya Dalyan-Kaunos bölgelerini gezmek isteyen konuklarımız için opsiyonel turlarımız da mevcuttur.

5. Gün Langöz – Tuzla Koyu

Yüzerek güne başladığınız sabah saatlerinin ardından öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşesi olan Löngöz Koyu’na demir atılır. Orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve Ali Baba’nın yerinde dinlenebilirsiniz. Turkuaz sularında yüzebileceğiniz Tuzla Koyu’na hareket edilir. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel koyda yapılır.

6. Gün Kargıkı – Kisebükü

Erken saatlerde Kargılı Koyu’na (Molla İbrahim Koyu) varılır, teknedeki öğle yemeğinden sonra Kisebükü’ne (Alakışla Bükü) hareket edilir. Sahildeki harabeler gezilebilir.

7. Gün Pabuç Burnu – Yalıçiftlik – Bodrum

Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için Pabuç Burnu’na hareket edilir. Yerel halkı ve yöresel hayatı görmek isteyen konuklarımız için bu koydan opsiyonel köy turu düzenlemekteyiz. Beş çayı Yalıçiftlik Koyu’nda servis edilir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na giriş yapılır.

8. Gün Bodrum
Teknede yapılan kahvaltıdan sonra 10.30’a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.