Migren Neden Olur

Ülkemizde gün geçtikçe baş ağrısı nedeni ile hastaneye her gün yüzlerce hatta binlerce insanın gittiği araştırmaları yapıldı. Hastaneye baş ağrısı sebebi ile gidenlerin yüzde doksanlık bir kısmında migren olduğu uzman doktorlar tarafından gerekli testler ve araştırmalar sonucunda belirlendi.

Migren neden olur sorusunun cevabı uzman doktorlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda nörolojik bir hastalık olduğu şeklinde belirlendi. Beyinde bulunan bazı kimyasal maddelerin eksik olması, azalması ve etki göstermemesi sonucu ortaya çıkan bir hastalık olduğu tespit edildi.

Migrenin sadece bir baş ağrısı olmadığı belirlendi. Doktorlar tarafından yapılan araştırmalarda otonom adı verilen sinir sisteminden kaynaklanan bio-elektriksel bir hastalık olduğu belirlendi.

Başım ağrıyor diye ifade ettiğimiz sıralarda aslında bir çeşit otonom sinir sisteminin başlıca işlevleri olan damar, sindirim ve dolaşım sistemi geçici olarak aksadığından kaynaklı küçük bir atak geçiriyoruzdur.

Migren belirtileri ise başlıca baş ağrısı, bulantı, kusma, koku, kabızlık, depresyon, aş erme, sinirlilik hali ve boyun ağrılarıdır.

Migren nasıl geçer ve bu hastalığın tedavisi sorularının cevabı ise iki yolla ayrılmaktadır. Bu yollardan birincisi atağı önleme tedavisidir. Bu tedavi migrenin hastanın hayatını engellemediği zaman yapılabilir. Migren atakları kronikleşmiş ve sürekli bir hal almış ise her gün ilaç içmek zorunda kalmaktadırlar. Bu kullanılan ilaçlar sayesinde migren atağından gelebilecek zararları önleyebilecektir.

Aynı zamanda migren hastalığı günümüzde fizik tedavi yöntemiyle de tedavi edilebilmektedir. Bu tedavide ise kullanılan yollar akupunktur ve el masajlarıdır.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.