MS Shashkov Volga Nehrinde Beyaz Geceler 21 Mayıs | 10 GECE

ms-shashkov-volga-nehrinde-beyaz-geceler-21-mayis-10-gece.jpg

MS Shashkov Volga Nehrinde Beyaz Geceler 21 Mayıs | 10 GECE

Kalkış tarihi tercihiniz

Seçiniz

21 Mayıs 2016

getMinPrice();

Tur Kodu: ETOCRVO21M

THY ile İstanbul-ST.Petersburg/ Moskova-İstanbul ekonomi sınıf uçak biletiHavaalanı, liman vergileri ve gemi hizmetleri (330 Euro) Uçakta kişi başı 20 kg bagaj taşıma hakkı(üstü ücrete tabidir)Havaalanı-Gemi-Havaalanı özel otobüs transferi Gemide bagaj taşıma hizmetiGemide 10 gece tam pansiyon konaklamaMoskova ve St.Petersburg’da yarım gün panoramik şehir turuNehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlarMoskova’da Kremlin + 2 Katedral gezisi St Petersburg’da Hermitage Müzesi ziyareti Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala YemeğiKaptan köşkü ziyareti Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi Gemideki Konser,gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçeleri ve yapılışları hakkında bilgi.Gemi personeli servis bedeli Türkçe rehberlik ve refakat hizmeti

Tur Programı

1.Gün

İstanbul-ST.Petersburg

08:30 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra;10:55 Türk Hava Yolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile St. Petersburg’a hareket.14:20 Saint Petersburg’a varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

2.Gün

ST.Petersburg-Rusya

07: 00 Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 08: 15 Otobüsümüz ile panoramik şehir turu;St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir.Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur).Gemiye Dönüş.Bale veya Kanal turu (Ekstra tur)

3.Gün

ST.Petersburg-Rusya

07: 00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. Peterhof Sarayı ( aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, “Satranç tahtası” fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur).13:30 Gemiye DönüşPushkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur)Pushkin (Katerina sarayı ve parkı) + Pavlovsk (Birinci Pavel Sarayı + parkı) Pushkin (Katerina Sarayı ve Parkı) – Katerina Sarayı: Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır.17:00 Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor. Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor.

4.Gün

Mandrogy-Rusya

10:30 Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz.Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alırken daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Bu seyir esnasında muhteşem doğayı izleme imkânınız olacak. Bu büyüleyici nehir uzantısında, bazen nehir sadece geminin geçebileceği kadar daralıyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evlerine dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesi (ücretli giriş) görülecek yerler arasındadır. 15:00 Gemiye dönüş ve hareket.

5.Gün

Kiji-Rusya

08:00 Sabah kahvaltısının ardından Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler. Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.12:00 Gemiye dönüş ve hareket

6.Gün

Goritsy- Rusya

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde,13:30 Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır. 16:00 Gemiye dönüş ve hareket.

7.Gün

Yaroslavl-Rusya

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar seyir,15:30 Öğlen yemeğinizden sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hemde yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi)20:00 Gemiye dönüş ve hareket.

8.Gün

Uglic-Rusya

09:00 Sabah kahvaltımız ile birlikte Ugliç’e varış. Rybinsk baraj gölünü geçtikten sonra, doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.)12:00 Gemiye dönüş ve hareket.

9.Gün

Moskova-Rusya

13:00 Başkentin mimarisi Çarlık yönetimi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Kutarıcı İsa, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş) 15:00 Tretyakov Sanat Galerisi (ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer (ücretli tur) serbest zamanAkşam Yemeği gemimizde alınacaktır.Gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır.21:00 Gece Moskova ve Metro Ekstra..

10.Gün

Moskova-Rusya

07: 00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 08: 15 Kremlin turu – Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz. Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma” katılabileceğiniz ekstra turlardan bazılarıdır

11.Gün

Moskova-İstanbul

Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.12:30 Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 414 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 15:35’te İstanbul’a varıyoruz.


Kaynak : Etstur

You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.