MSC Opera ile Norveç Fiyordları 28.05.2016 | 14 GECE

msc-opera-ile-norvec-fiyordlari-28052016-14-gece.jpg

MSC Opera ile Norveç Fiyordları 28.05.2016 | 14 GECE

Kalkış tarihi tercihiniz

Seçiniz

28 Mayıs 2016

getMinPrice();

Tur Kodu: ETOCROPNO

THY ile ekonomi sınıfı İstanbul -Kopenhag- İstanbul uçuşuTercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 14 gece tam pansiyon konaklamaÖzel araç ile havaalanı – liman – havaalanı transferleri.Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlarGemideki sabah, öğle ve akşam yemekleriKaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeğiFitnessLiman vergileriHavaalanı vergileriGünlük kişi başı 9€ gemi servis ücreti Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzerimisafirler için %100 sürprim uygulanır)

Tur Programı

1.Gün

İstanbul,Kopenhag, Danimarka

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra, check-in işlemleri ve TK1783 sefer kodlu Kopenhag uçağına biniş. Kopenhag’a varış ve limana transfer. Gemi check-in işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz Kopenhag Limanı’ndan ayrılışı izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirsiniz.Gemimiz Kopenhag Limanı’ndan saat 18.00’de ayrılacaktır.

2.Gün

Warnemünde, Almanya

Gemimiz Warnemunde Limanı’na saat 08:00’de yanaşacaktır. Warnemunde şehri 5.57 km2 lik, 8500 kişinin yaşadığı bir şehir.Şehirde Warnemunde Kilisesi, eskiden balıkçıların kullandığı Alexandrinenstraße üzerindeki renkli evler, Teepot adlıküçük bir alışveriş merkezi ve Warnemunde Feneri bulunmaktadır. Ancak gemimiz bu limandayken gidilebilecek iki şehir vardır.Bunlardan biri Almanya’ nın en büyük şehri ve başkenti olan Berlin, diğeri ise Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin Baltık Denizi üzerinde bulunan sahillerinin hemen hemen ortasında konumlanan Rostock’tur.II. Dünya Savaşı öncesinde 4,3 milyon kişinin yaşadığı Berlin’de 2008 itibariyle 3,5 milyon kişi yaşamaktadır. Berlin, Kuzey Almanya’da, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki kumluk bölgeye kuruludur. Şehrin Brandenburg’a açılan yönünde Charlottenborg Sarayı, Reichstag olarak bilinen Federal Almanya Meclisi, kırmızı taşlardan yapılmış ve Berlin Belediye Başkanlığı’nın bulunduğu Rotes Rathaus, Postdam Meydanı, Berlin TV Kulesi, Yahudi Müzesi, Savaş Müzesi, II. Dünya Savaşı döneminde doğu ve batı olarak Berlin’ i ikiye ayıran ve 1989’da yıkılan Berlin Duvarı’nın kalıntıları, Müzeler Adası ve Bergama Müzesi, Madame Tussauds Balmumu Müzesi görülmeye değer yerlerdendir.Gemimiz Warnemunde Limanı’ndan saat : 16:00’da ayrılcaktır.Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.Berlin’ den ne alınır?: Dünyanın ünlü markalarından Alman çikolatasına kadar hemen her şeyi bulabileceğiniz Kurfürstendamm Caddesialışveriş tutkunları için bir cennet niteliğindedir.

3.Gün

Denizde Seyir

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa ve spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

4.Gün

Bergen, Norveç

Gemimiz Bergen’e saat 12:00’de yanaşacaktır. Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmek için gemiden çıkış yapabilirsiniz.Bergen, Norveç’in güneybatı kıyısında, Hordaland eyâletine bağlı en büyük ikinci şehridir. Yaklaşık nüfusu 256 bin’ dir.1229 yılına kadar Norveç’in başkentliğini yapmış olan Bergen, Kral Olav Kyrre tarafından M.S. 1070 yılında kurulmuştur. Bergen, Gulf Stream nedeniyle Norveç’in en sıcak şehirlerinden biridir. Şu ana kadar en yüksek sıcaklık 31.8 °C ile 1947 yılında, en düşük sıcaklık ise -16.3 °C ile 1987 yılında yaşanmıştır. Ancak yağış fazladır.Dileyen misafirlerimiz eski limanın etrafında bulunan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan rengarenk ahşap evlerin olduğu Bryggen bölgesine gidebilir, burada eski ahşap yapıların içerisİnde bulunan yerel mağazaları gezebilir, alışveriş yapabilir ve fotoğraf çekebilirler. Sonrasında dileyen misafirlerimiz Fløibanen finiküleriyle Fløien Dağı’na çıkabilir ve Bergen’in güzel manzarasını seyrederken bir şeyler içebilirler. Devamında şehirdeki en eski kiliselerden biri olan Meryem Ana Kilisesi’niziyaret edebilirsiniz. Sonrasında balık pazarını ziyaret edebilir ve deniz mahsülleri yemek için bir mola verebilirsiniz.Gemimiz Bergen’den saat 18:00’da ayrılacaktır.Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.Bergen’ den ne alınır?: Kurutulmuş balık, geyik sucuğu, ayı sucuğu bu bölgede bulabileceğiniz farklı ürünlerdendir.

5.Gün

Molde Fyord, Norveç

Gemmimiz Molde Fiyordu’na saat: 08:00’de varacaktır. Dileyen misafirler kahvaltıdan sonra çıkış yapabilirler. Molde Kasabası,kuzey kutup dairesine yakın olmasına rağmen Atlantik Gulf Stream sıcak su akıntılarından dolayı ılıman bir iklime sahiptir.Şehir; 1916 yangınından sonra ve 2. Dünya Şavaşı’nda aldığı ağır bombardımandan sonra yok olduğu için iki defa yenideninşa edilmiştir. Bu güzel kasabada yürüyüşler yaparak güzel zaman geçirebilir, şuan bir gül bahçesi olarak kullanılan eski şehirduvarlarını görebilirsiniz. Aynı zamanda Varden noktasından Trol Duvarları olarak bilinen manzara noktasında güzel fotograflarçekebilir, geleneksel yaşamı anlatmak için hazırlanmış açık hava etnografya müzesini gezebilirsiniz.Gemimiz Molde Fiyordu’ndan saat 17:00’da ayrılacaktır.Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.Molde’ den ne alınır?: Norveç masallarının bir karakteri olan trol heykelcikleri, iyi kalitede yağmurluklar, kürk ve deri ürünleri alınabilir.

6.Gün

Trondheim, Norveç

Gemimiz, Trondheim’a saat 09:00’da varacaktır. Kahvaltıdan sonra şehri gezmek için gemiden çıkış yapabilirsiniz.Trondheim, Norveç’in ortasında Viking Krallığı’nın şehri olarak anılan bir liman şehri olup M.S. 997’de kurulmuştur. 200 yılNorveç’e başkentlik yapmıştır. Kutsallığına inandıkları kralları olan 2. Haraldsson adına her yıl 29 Temmuz’u içine alan haftaSt. Olav festivali düzenlenir. Festivalde Viking kültürü anılır, sembolik olarak mızrak dövüşü turnuvaları yapılır. Eski adıTrondhjem olan kentin adının anlamı “Trond’un Evi” dir. Ayrıca Rosenborg BK takımının da ev sahibidir. Trondheim’da yaklaşık163 bin kişi yaşamaktadır. Dileyen misafirlerimiz, Gråkallen Line tramvayı ile gezebilirler. Burada birbirinden güzel rengarekahşap evlerin dışında Nidaros Katedrali ve muhteşem ön cephesi görülmeye değerdir. Ayrıca Sverresborg Trøndelag açık havaetnografya müzesini ziyaret edebilir ve şehrin kuşbakışı manzarasını seyretmek ya da fotoğraflamak için Sverresli seyir noktasınaçıkabilirsiniz. Sonrasında şehirdeki cafe ve restoranlarda keyifli zaman geçirebilirsiniz. Gemimiz 16:00’da ayrılacaktır.Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.Trondheim’ den ne alınır?:Norveç masallarının bir karakteri olan trol heykelcikleri, iyi kalitede yağmurluklar, kürk ve deri ürünleri alınabilir.

7.Gün

Denizde Seyir

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa ve spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

8.Gün

Honnigsvag, Norveç

Gemimiz Honningsvag’a saat 13:00’de yanaşacaktır. Şehri keşfetmek isteyen misafirlerimiz kahvaltıdan sonra gemiden çıkışyapabilirler.Honningsvag yaklaşık 2500 kişinin yaşadığı ve özellikle yaz aylarında cruise gemilerinin uğrak noktalarından biridir. Bu limandadileyen misafirlerimiz North Cape’e gidebilirler ve dünyanın en kuzey noktasında bulunan postaneyi görebilirler. Yol üzerindefotoğraf çekebileceğiniz mükemmel manzaralar yakalayabilirsiniz. Ya da boyu 2 metreyi, ağırlığı 10 kg’ı bulan devasa kralyengeçleri görmeye gidebilirsiniz. Honningsvag, doğanın sınırlarını zorlayan anılar yaşamanız için oldukça iyi bir limandır.Gemimiz Honningsvag’ tan saat 20:00’da ayrılacaktır.Sonrasında akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.

9.Gün

Tromsö, Norveç

Gemimiz Tromsø Limanına saat : 08:00 de varacaktır. Tromsø, Norveç’te Troms eyâletinin içinde yer alan Kuzey Sami şehri veeyaletin başkentidir.Tromsö,Norveç’in nüfus olarak 8. büyük şehridir ve Tromsø Üniversitesi,bira fabrikası,Botanik Parkı’ naev sahipliği eder. Şehir merkezi Tromsö’nün batı tarafında bulunmaktadır. Tromsø Köprüsü ve Tromsö’nün anakarası birtünelle bağlanmıştır ve şehrin batı tarafında Sandnessund Köprüsü Tromsøya Adası’yla Kvaløya Adası’nı bağlar.Samilere ait kalıntılar, bazı arkeolojik buluntuları görmek isteyen misafirlerimiz Tromsö Müzesi’ni ziyaret edebilirler.Arctic Katedrali gezebilir ve Sidney Opera Salonu’ na benzeyen Norveç Opera Salonu2nu görebilirsiniz. Şehrin hemen dışındakiPrestvannet Gölü’ne gidebilir, buradan teleferiğe binip deniz seviyesinden, 420 mt yükseklliğe sahip Storsteinen DağındaTromsö manzarasını izleyebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Gemimiz Tromso Liman’ından 16:00’da ayrılacaktır.Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.Tromso’ den ne alınır?:Norveç masallarının bir karakteri olan trol heykelcikleri, iyi kalitede yağmurluklar, kürk ve deri ürünleri alınabilir.

10.Gün

Leknes, Norveç

Gemimiz Leknes’e saat 12:00’de varacaktır. Kahvaltıdan sonra dileyen misafirlerimiz Leknes ve civarını keşfetmek için gemidençıkış yapabilirler.Leknes, Norveç’ in Nordland Eyalati’nde 2,37 km2 lik bir yerleşim yeridir. Bu sınırlar içerisinde yaklaşık 3.000 kişi yaşamaktadır.Leknes ayrıca, yaklaşık 10,000 kişinin yaşamış olduğu Vestvågøy Bölgesi’nin de yönetim merkezidir. Leknes Limanı, Norveç’inen çok ziyaret edilen limanlarından biridir. Yaklaşık olarak 4 km güneybatısında bulunan Gravdal Kasabası ile “ikiz kasabalar”olarak bilinen Leknes, Vikinglerce uzun zaman kullanılan bir şehir olarak da biliniyor. Dileyen misafirlerimiz Borg Kasabasınagiderek Lofotr Viking Müzesi’ni gezebilirler. Leknes’ in yakınlarında bulunan balık kurutma çiftliklerini ziyaret edebilirsiniz.Gemimiz Leknes’ ten saat 18:00’de ayrılacaktır.Leknes’ ten ne alınır?: Kurutulmuş balıklar, kürklü ürünler, deri ürünleri, trol maketleri buradan alabailecekleriniz arasındadır.

11.Gün

Denizde Seyir

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa ve spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

12.Gün

Stavanger, Norveç

Gemimiz Stavanger’e saat 10:00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrasında yaklaşık 117 bin kişinin yaşamış olduğu Stavanger’ idolaşmak isteyen misafirlerimiz, gemiden çıkış yapabilirler.Stavanger, Norveç’in 4. büyük şehridir. Norveç’in petrol merkezi olarak bilinir. Sahip olduğu liman bölgedeki en önemli limanlardan-dır. Limanın yakınında tarihi bir konserveleme müzesi bulunmaktadır. Bu müze, eskiden dünyanın her köşesine sardalya konservesiüreten bir fabrika olmasından dolayı önem taşır. Ayrıca Stavanger’de NATO’ya ait bir Müşterek Harp Merkezi bulunmaktadır.Stavanger, Liverpool’la beraber 2008 Avrupa Kültür Başkenti’ydi.Dileyen misafirler Lysefjord içerisinde tekne turlarına katılarak Pulpit Kayası’nı görebilirler, Gloppedal Suren Vadisi’ne gidipbir evden daha büyük boyutlara sahip binlerce kaya görebilirler, Gloppedal Vadisi aynı zamanda Almanların 2.Dünya Savaşı’ndaNorveç’e girdikleri yer olarak bilinir.Sonrasında Gamle Stavanger olarak bilinen Avrupa’nın korunabilmiş en iyi ahşap evleri-nin bulunduğu bölgeyi gezebilrsiniz. Gemimiz Stavanger Limanı’ndan saat 18:00’da hareket edecektir.Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.Stavanger’ den ne alınır?: Bu bölgede mağaralarda saklanarak, doğal ortamda soğuk tutularak yapılmış peynirler ve de farklı tarz-larda mumlar alabilirsiniz.

13.Gün

Denizde Seyir

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa ve spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

14.Gün

Oslo, Norveç

Gemimiz, Norveç’ in başkenti Oslo’ ya saat 08:00’de varacaktır. Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz.Norveç’in başkenti ve en büyük şehri olan Oslo aynı zamanda şehrin bulunduğu eyaletin adıdır. Kopenhag ve Stockholm’ ünardından İskandinavya’nın dördüncü büyük şehridir. Dünyanın en pahalı şehirleri arasındadır. Oslo, ilk kral olanV. Håkon’ in (1299-1319) hanedanlığı itibariyle başkent olarak kabul edilmişti. V. Håkon bu dönemde, günümüzdeOslo limanında yer alan ünlü Akershus Kalesi’nin yapımını başlatmıştır. Şehir gezinize Akershus Şatosu ve Kalesi ile başlayabilir,sonrasında Kraliyet Sarayı, Oslo Belediye Binası, Nobel Barış Merkezi, Oscaborg Kalsesi, Norveç Direniş Müzesi, Norveç HalkMüzesi, Ulusal Galeri, Viking Gemi Müzesi, Vingeland Parkını ve Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Gemimiz Oslo’dan 16:00’daayrılacaktır.Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.Oslo’ dan ne alınır?: Kurutulmuş balıklar, kürklü ürünler, deri ürünleri, trol maketleri, peynirler, ayı ve geyik sucukları, havyarlarıburadan satın alabilirsiniz.

15.Gün

Kopenhag, Danimarka – İstanbul, Türkiye

Gemimiz Kopenhag Limanı’na 09:00’da varacaktır. Kahvaltı sonrasından MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan buluşmayerinde buluşma ve Kopenhag şehir merkezinde yaklaşık —– saatlik bir boş zamanınız olacaktır.Danimarka’ nın başkenti olan ve yaklaşık 1 milyon 210 bin nüfusa sahip Kopanhag’ı keşfedebilirsiniz. København, Danca’da”ticaret limanı” veya “tüccar limanı” anlamındadır. “Koben” tüccar ve “Havn” Danca’da “liman” demektir.Kopenhag Şehir Salonu, Kopenhag Opera Binası, Danimarka Kraliyet Tiyatrosu, Gefion Çeşmesi, Kraliyet Ailesi’nin yaşadığıAmalienborg Kraliyet Sarayı, Rosenborg Kalesi, eski şehir olarak bilinen Citadel bölgesi, Christiansborg Sarayı, Frederik Kilisesi,Tivoli Bahçesi ve bu bahçe içerisindeki en eski yapı olan 1874 tarihli Pantomim Tiyatrosu, Holmen Adası üzerinde bulunan veinşası 2004 yılında bitirilen 500 milyon dolarlık maliyetiyle dünyanın en pahalı opera salonlarında biri olan Kopenhag OperaSalonu, 1999 yılında tamamlanan ve toplamda yaklaşık 21 dönüm üzerine kurulan, içerisinde konser salonları, kafeler, kitapçılarında bulunduğu Black Diamond olarak adlandırılan kütüphane Kopenhag’da ilk etapta görmeniz gereken yerlerdir.Boş zaman sonrası MSC Türkiye Rehberinin verdiği buluşma noktasında ve zamanında buluşup havalimanına transfer ve TK1786sefer sayılı uçuş ile İstanbul’ a dönüş.Kopenhag’ dan ne alınır?: Stroget Caddesi kurutulmuş etlerden, elektroniğe kadar herşeyi bulabileceğiniz bir caddedir.Kurutulmuş etler, balık-lar, farklı hayvanlardan elde edilmiş sucuk salam bu bölgeden alınabilecek ürünler arasındadır.


Kaynak : Etstur

You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.