MSC Preziosa İle Akdeniz 7 Gece | 7 GECE

msc-preziosa-ile-akdeniz-7-gece-7-gece.jpg

MSC Preziosa İle Akdeniz 7 Gece | 7 GECE

Kalkış tarihi tercihiniz

Seçiniz

31 Ocak 2016

28 Şubat 2016

06 Mart 2016

getMinPrice();

Tur Kodu: ETOCRPREZA

* THY ile ekonomi sınıfı İstanbul – Cenova – İstanbul uçuşu* Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama* Havaalanı – liman – havaalanı transferleri.* Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.* Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyonve şovlar* Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri ve ikramlar* Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği* Fitness* Liman ve Havaalanı vergileri* Günlük kişi başı 9€ gemi servis ücreti * Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sürprim uygulanır)

Tur Programı

1.Gün

Cenova-İtalya

Limandan Hareket 18:00Atatürk Havaalnı dış hatlar gidiş terminalinde,THY A-B kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra,check-in işlemleri ve TK1307 sefer kodlu Cenova uçağına biniş. Cenova’ya varış ve limana transfer. Gemiye check-in işlemleri ve MSC Türkiye rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi kaşfetmeye başlayabilir,dilerseniz gemimizin Cenova Limanından ayrılışını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirsiniz.

2.Gün

Civitavecchia(Roma)-İtalya

Limana Varış 08:00Limandan Hareket 18:00Kahvaltı sonrasından dileyen misafirler Roma’ya gidebilir. Dünyanın en uzun yaşayan imparatorluğunun merkezi olan Roma,bugün İtalya’nın metropolitanı olarak anılmaktadır. Her yıl milyonlarca turist Roma’nın sembolleri haline gelmiş olan Coloseo, Cİrco Massimo, Forum Romano,Palantine Tepesi, Tanrılar Tapınağı olarak bilinen Panteon, Bernini’nin yapmış olduğu Dört Irmak Çeşmesi’nin bulunduğu Navona Meydanı ve dünyanın ünlü markalarının ve gene Bernini’nin yapmış olduğu bir çeşmenin bulunduğu İspanyol Merdivenleri sizleri büyüleyecektir. Ayrıca İtalyan Birliğinin sembolu olan II.Vittoriano Emanule Anıltı ve Venoto Meydanı tüm ihtişamıyla şehirde ayrı bir yere sahiptir. Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan ve tek komşu ülkesinin İtalya olduğu Vatikan, Roma’nın merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Bernini’nin yapmış olduğu sütunlarla çevrili olan St Pietro Meydanı, St.Pietro Bazilikası ve Vatikan Müzesiyle oldukça farklı ve özel bir durumdadır. Rönesans ın babası olarak bilinen Michelangelo’nun eşsiz eseri “Pieta” da Bazilika içerisinde bulunmaktadır.

3.Gün

Palermo-İtalya

Limana Varış 10:00Limandan Hareket 17:00Kahvaltıdan sonra sonra Palermo’ da yürüyüş yapmak isteyen misafirleriçin, Palermo Limanı şehre oldukça yakın bir konumdadır. Massimo Tiyatrosu, Palermo Katedrali, Dört Çeşme Kavşağı, Gesu KilisesiVittorio Emanuel Caddesi, Roma Caddesi, Marina Meydanı, Indipendanze Meydanı, Santa Maria dell’Ammiraglio (La Martorana), Palazzo dei Normanni e Cappella Palatina görülmeye değer yerlerdendir.Palermo, Sicilya Özerk Bölgesin’ nin yönetim mekezidir. Sicilya Adasında Palermo’ dan sonra Messina ve Katanya iki büyük şehirdir.Adanın tamamında yaklaşık 5 milyon kişi yaşar ve bu nüfusun yaklaşık 1/4 ü olan 1 milyon 250 bin kişi başkent Palermo’ da yaşarlar. 10. yy da Arap akınları ile ticareti, bahartı ve farklı mimari yöntemleri araplardan öğrenmişlerdir. Ada tarih boyunca stratejik öneminden dolayı birçok savaş yaşamıştır. Ayrıca mafya teşkilatının ilk kurulduğu yerdir.Gemimiz Palermo Limanından saat 17:00 de ayrılacaktır. Dileyen misafirler geminin ayrılışını izleyebilirler. Akşam yemeğine kadardinlenebilir ya da gemideki aktivitelere katılabilirsiniz.Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.

4.Gün

Valetta-Malta

Limana Varış 10:00Limandan hareket 18:00Kahvaltıdan sonra Malta Şövalyeleri tarafından kurulmuş ve ayrıca UnescoDünya Kültür Mirası Listesinde bulunan bir kent olan Valletta muhteşem manzarası, şövalyeler zamanından kalma yapıları ile ziyaretçileri ortaçağ yıllarına götüren tarihi bir şehir merkezine sahiptir. İtalyan Barok Dönem Ressamlarından Caravaggio nun imzalı tek tablosunun bulunduğu St Jhon the Baptist Katedrali, muhteşem barok iç mimarisiyle ziyaretçileri büyülemektedir.Şehirde şövalyeler döneminden kalan Büyük Ustat Sarayı, mükemmel manzarasıyla Barrakka Bahçesi ve renkli cadde ve sokaklarıyla La Valletta tekrar gelinmek istenen bir yer olacaktır. Adada ayrıca “sessiz kent olarak bilinen ortaçağ surları ve tipik ortaçağ kale formundaki şehir Mdina görülmesi gereken bir yerdir. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şova ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.

5.Gün

Denizde Seyir

Denizde SeyirGemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir,geminin hey yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor Salonundan yararlanabilir ve havuzetrafında güneşlenebilirsiniz.

6.Gün

Barselona-İspanya

Limana Varış 09:00Limandan Hareket 18:00Gemimiz 00:30 da Mayorka’ dan hareket edecek ve Barsolana’ ya 09:00 da varacaktır. Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmek isyeten misafirlerimiz Mont Juic’ e çıkıp eşsiz Barselona manzarasını izleyebilirler. Daha sonrasında Ulusal Tarih Müzesi, Barselona Arenası Parc Guell, La Sagrada Familia, Passeig de Gracia, Casa Mila, Casa Batlo, Katalunya Meydanı, Gotik Katedral ve mahalleyi gezebilirsiniz. Barselona Katalunya Bölgesinde yaşayan ve yaklaşık 1.6 milyon nüfusa sahip, oldukça ünlü bir şehirdir. Las Rambla üzerinde onlarca mağaza ve restoran bulunur. Bunların dışında Barcelonata adı verilen yeni kentin bulunduğu yerde plajlar vardır. Kolombus sütunu, gümrük binası, denizcilik müzesi de görülmesi gereken yerler arasındadır. 1852 yılında doğmuş olan Antoni Gaudi burada yaşamış olan dünyaca ünlü bir mimardır. Bugün kentin birçok yerinde farklı tarzdaki yapıları hala durmaktadır. En büyük eseri olan La Sagrada Familia ise ölümünün 100. yılı olan 2026 yılında bitirilmesi planlanan muhteşem bir yapıdır. Gemimiz Barselona’ dan saat 18:00 da ayrılacaktır.Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şova ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.

7.Gün

Marsilya-Fransa

Limana Varış 09:00Limandan Hareket 16:00Marsilya Limanı ticaret hacmi ve alan olarak akdenizin en büyük limanıdır. Limanın şehir merkezine olan uzaklığı otobüsle yaklaşık 25 dakika kadardır. Bu Limanda görülmeye değer iki şehir vardır. Bunlardanbiri Aix-en Provence ve diğeri de Marsilya Şehridir. Aix-en Provence Şehri, Provence bölgesinde yaşayanlar tarafından eğitim vesanat şehri olarak tasfir edilir. Dünyanın ünlü markalarının bulunğu sokaklar, eski ve yeni kentin otantik cadde ve sokakları, kentinher yerinde karşımıza çıkan meydanlar ve bu meydanlardaki farklı tarzlara ve hikayelere sahip çeşmeleriyle, heykelleriyle ziyaret-çileri büyüleyen bir şehirdir.Marsilya Şehri ise, M.Ö. 6. yy da Foçalı denizciler tarafından kurulan bir şehirdir. Şehir bugunkü marina olarak kullanılan tarihiKatedrali mimarisi ile ziyaretçileri büyülemektedir. Ana meydanlarından biri olan Ferrari Meydanı; Dükler Sarayı, Borsa Binası velimanın etrafında kurulmuş bir kenttir. Limanın girişini korumakla görevli St. Jhon ve St Nikolas hisarları bugun restorasyonlarla veetraflarına yapılan yeni yapılarla dikkat çekmektedir. Kentin tepesinde bulunan Notre Dame de la Garde şehri ve şehre gelen ziyaretçileri her daim selamlamaktadır. St Charles Tren İstasyonu, Longchamp Sarayı ve Kornişi gezerek şehrin büyüsünü yaşayabilirsiniz. Gemimiz saat 20:00 de Marsilya Limanından hareket edecektir. Dileyen misafirlerimiz geminin limandan ayrılışını izleyebilirler. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.

8.Gün

Cenova-İtalya/İstanbul-Türkiye

Limana Varış 08:00TK1308 ile Cenova -İstanbul 13:20-17:10Kahvaltı sonrasından MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan buluşmayerinde buluşma ve Cenova’ ya hareket. Cenova’ ya varışı takiben yaklaşık iki saatlik bir boş zamanınız olacaktır.Cenova Limanı Akdenizin en büyük Limanlarından biridir. Ligurya Bölgesinin yönetim şehridir. Şehrin Katedrali olan San Lorenzo Katedrali mimarisi ile ziyaretçileri büyülemektedir. Ana meydanlarından biri olan Ferrari Meydanı; Dükler Sarayı, Borsa Binası ve Carlo Felice Tiyatrosu ile çevrilidir. Aralarında Palazzo Rosso’ nun da olduğu onlarca sarayın bulunduğu Via Garibaldi Cenova’ nın güzel caddelerinden biridir. Caricamento Meydanında bulunan Cenova Akvaryumu ve Galata Müzesi görülebilecek diğer yerlerdendir.


Kaynak : Etstur

You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.