Robotik kalp damar cerrahisi

Vücudumuzun yaşam merkezi KALP!

Vücutta dolaşan kanın işleyişini düzenleyen ve vücudumuzun merkezi olan kalbimiz bazen sorunlar geçirebilmektedir. Kalp cerrahisi bu sorunları ameliyatla birlikte çözmektedir. Fakat eskisi gibi bir kaç ay değil artık haftalarda bu ameliyat tamamlanıyor istirahat yapılıyor ve hasta taburcu ediliyor.

Robotlar sayesinde yaşama geri dön!

Bilindiği gibi kalp ameliyatlarında kullanılan makineler ve robotlar gün geçtikçe teknoloji ile birlikte gelişiyor. Bu sayede hastaların yaşama dönmesi daha kolay oluyor. Bu yöntemlerden birisi olan robotik kalp damar cerrahisi kalpte bulunan küçük kesileri kalbi durdurmadan robotlar ile birlikte gerçekleşiyor. Bu gelişmiş aletleri ile dünyaya ün salan Prof. Dr. Belhhan Akpınar gelişmiş makineleri ile binlerce hastayı hayata geri döndürüyor.

Kalp ameliyatında uzun süre kalmaya son!

Kalp ameliyatları bilindiği gibi eskiden el verişli aletler olmadığı için uzun süre hasta narkozda bekletiliyordu. Artık minimal invaziv kalp ameliyatı ile uzun süre narkozda kalmayacaksınız. Bu yöntemde karın ön duvarında bulunan kesilerin içine el aletleri ve kamera koyularak yapılıyor. Böylece hastanın yaşama şansını nerde ise iki katına çıkarıyor. Bu gelişmiş aletler yalnızca sermayesi el verişli özel hastanelerde olduğu için fakir kişilere burada haksızlık olmuş oluyor fakat bu devrede ise Prof. Dr. Belhhan Akpınar’ın kurduğu özel hastane devreye giriyor bu hastane de herkesten cüzi bir miktar para alınıyor ve kimse mağdur durumda kalmıyor.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.