Silkroad private server

Silkroad müdavimleri tarafından piyasa çıktığı ilk günden itibaren aralıksız ilgi gören ve oynanan bir oyundur. Bilgisayar ve konsol oyunları arasında kullanıcılarının tercihlerinde kendine önemli bir yer edinen bu oyun 1997 yılından günümüze kadar geçen sürede kendi kullanıcı kitlesini oluşturmayı başarmıştır. Öyle ki bu oyunun müdavimleri uzmanlaştıkları bu oyun üzerinden, oyunun üretici firmasından bağımsız olarak yeni versiyonlarını yapmayı ve piyasaya sürmeyi başarmışlardır.

Silkroad server piyasaya sunduğu bu oyunun kişisel olarak düzenlenmesi ve üçüncü şahıslar tarafından üretilmesi ile silkroad private server tanımlaması meydana gelmiştir. Bu tanımlamanın ortaya çıkmasında ise bilgisayar ve oyun konusunda uzmanlaşmış hackerlerin payı büyüktür. Öyle ki oyunun kullanıcılara sunduğu bazı bölümlerde değişiklikler yapmışlar ve farklı ortamlarda kullanıma sunmuşlardır. Elbette ki sro private orjinal yazılım olmadıkları için bilgisayarlarda ve konsollarda kasılmalar yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra oyunlarda açıkların olduğu da gözlemlenmektedir. Ayrıca bazı sorunların çözümlerinin bulunamadığı da görülmektedir. Ayrıca orjinal yazılıma bağlı kalmaksızın belirlenen ücretleri vardır. Kullanıcıların ödedikleri bu ücretlerden sonra sahip oldukları bu oyunlardan sonra pişmanlık yaşadıkları görülmektedir. Ayrıca garantili bir alım satım işlemi olmadığından dolayı da verilen ücretlerin geri alımı mümkün olmamaktadır.

Gelişim seviyelerine göre programlanan bu oyunlar atlanılan level ve seviyelere göre kurgulanmaktadır. Ne kadar level ileri doğru atlanılmışsa satılan program ücretleri de o kadar artış gösterebilmektedir. Ayrıca bu oyunu satın alanların da level geliştirmesi ve oyuna farklı özellikler eklemesi durumunda daha pahalı bir fiyata satmalarının yolu açılmış olmaktadır.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.