Vize İstemeyen Ülkelerin Listesi

Ülkemiz tatil için bulunmaz imkanlar sunsa da yurt dışını gezmek ve yabancı kültürlerden bilgiler edinmek her insanın içinde olan bir durumdur. Ancak yurt dışı tatilleri için aranan en zorlu koşul vizedir. Vizeler ülkelere girişte dil bilgisi düzeyinin belirlenmesi ve ülkenin vergisel gelirinin artırılması için önemlidir. Ancak pek çok kişi tatil amaçlı yaptıkları gezilerde daha az uğraşlı olduğu için vizesiz turist kabul eden ülkeleri tercih etmektedir.

Vizesiz ülkeler arasında bize en yakın olanı Gürcistan’dır. Sınır komşumuz olan Gürcistan vizeleri kaldırarak doğu illerimizdeki vatandaşlarımızın günü birlik günübirlik geziler yapmasına da olanak sunmuştur. Gürcistan dışında ülkemizden en çok turist çeken vize istemeyen ülkeler Balkan ülkeleridir. Arnavutluk, Sırbistan, Makedonya gibi tarihi bağımızın da olduğu ülkeler de vize istemeyen ülkeler arasında yer almaktadır. Vize istemeyen Balkan ülkelerinin bir güzel tarafı da ülkemize nazaran ucuz olmalarıdır. Fiyat olarak oldukça ucuz olan Balkan ülkeleri tarihi açıdan da oldukça güzel miralara sahiptir.

Vizesiz ülkeler listesi ile tüm dünyada görülmesi gereken yerler ziyaret edilebilir. Tarihi ziyaretlerden daha ziyade tatil ve dinlenme amaçlı tatil isteyenler için de vizesiz ülkeler mevcut. İstenilen bölgeye göre değişiklik gösteren tatil ülkeleri arasında en çok Güney Amerika ve Afrika’nın bazı ülkeleri yer almaktadır.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.