Yer Tuzakları

İnsanların sıklıkla kullandıkları sokak ve caddelerde araç trafiğinin minimum düzeyde olması ya da hiç olmaması gerekir. Özellikle Büyük şehirlerde gördüğümüz bu manzara Sokak ve cadde araç trafiğinin minimum düzeyde olması ile güvenliğin maksimum düzeyde olmasına yardımcı olur. Mantar bariyerler ile yapılan uygulama yayaların rahatlıkla gezmesini sağlar. Belediyeler tarafından kullanılan mantar bariyerler kolay kullanımı ve uzaktan kumanda sistemiyle hızlı bir şekilde hareket eder. Hidrolik pnömatik ve mekanik olarak çeşitli çalışma prensibine sahip olan mantar bariyerler ortalama olarak 80 santimetre boyundadır.

Güvenliğin daha düşük seviyelerde olduğu özel işletmeler otoparklar ve bazı kamusal alanlar araç trafiğinin düzenlenmesi için yer tuzağa ile korunmaktadır. Yer tuzağı genel itibariyle basit bir çalışma prensibine sahiptir. Araçların gidiş ve geliş yönlerinin belirlenmesinde etkili olan yer tuzağı 1 metreden 6 metreye kadar olan yollar için kullanılabilir. Manüel bir şekilde araç ile kumanda edilen yer tuzağı dersinden gelenlerin lastiklerinin patlamasına neden olmaktadır.

Road blocker güvenlik görevlilerinin, polislerin ve askerlerin kontrol noktaları oluşturmasında etkilidir. Sağlam yapısıyla her türlü aracın durmasını sağlayan road blocker 3 metrelik 4 metrelik ve 5 metrelik versiyonlara sahiptir. Elektrik enerjisi ile çalışan road blocker kontrol noktasındaki görevliler tarafından kumanda edilmektedir. Kurulumu, montajı ve fiyatı yüksek olan road blocker özel hizmetten ziyade kamusal hizmet için kullanılır.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.